Kdo jsem

Vítejte na mojí minimalistické stránce s fotkami, které se dá říkat portfolio. Spíše je to ale výběr těch nejpovedenějších fotografií, které se mi povedly vyfotit.

Jmenuji se Jakub Kasanda a je mi 20 let. Vystudoval jsem obchodní akademii v Praze – obor ekonomika v informační technologii. IT mě bavilo už delší dobu a až na této škole jsem se našel v grafických předmětech jako je Photoshop, Illustrator, ale i Corel a další. Různě mě baví si s fotkami po vyfocení dále hrát a hlavně je upravit do té nejlepší podoby. Někdy jsou to jen minimální úpravy, někdy větší. Fotografové a grafici to znají.

Tím se dostáváme k tomu, čím vlastně fotím – to bych řekl, že je asi největší zvláštnost. Mým fotografickým kamarádem je mobilní telefon LG G4. Hlavním důvodem je jeho schopnosti manuálně nastavit veškeré důležité hodnoty jako je ISO, rychlost závěrky, white balance, expozice a její zámek. Dále pak nechybí možnost manuálního ostření. Další předností tohoto telefonu je fakt, že fotky respektive data o fotce dokáže ukládat do RAW souboru, takže s fotkami lze dále pracovat. Světelnost má f1,8. Člověk si řekne, že fotit mobilem snad nejde, ale na těchto stránkách vám předvedu, že to lze.

Dalším důležitým koníčkem, kterému se věnuji, je parkour. Jen krátce, co to je. Jedná se o překonávání překážek, jako jsou zdi, zábradlí apod., tím nejrychlejším, nejjednodušším a nejbezpečnějším způsobem za využití co nejmenší energie. A v této pohybové aktivitě jsem se našel a díky tomu ji trénuji již 5. rokem. Postupně jsem k ní přivedl i 2 mé kamarády, kteří skáčou doteď.

Pokud se chcete na naše videa podívat a nebo navštívit další „sociální sítě“ s mými výtvory, přejděte do sekce „Kontakt“ z menu výše.

No a tím se dostáváme k poslednímu mému nejhlavnějšímu koníčku a tím je střih videí. Když videa natáčíme, musí je i někdo zpracovat a ten někdo jsem v tomto případě opět já. A abych nebyl mimo, tak i na tohle mám nástroj z rodinky Adobe, který se jmenuje Premiere. Dřív jsem používal Sony Vegas, ale přestal mi fungovat, tak jsem přešel plně k rodince Adobe a jsem spokojený. Pokud byste měli nějaké připomínky, nápady, cokoliv, tak mě můžete kontaktovat na mail – kouzelnik3467@gmail.com a nebo nahoře v menu kliknutím na políčko „Kontakt“. Maily čtu všechny, takže si určitě přečtu i ten váš.Verze webu: 5.2.1

Moudro pro život:
„Kdo se umí smát sám sobě, má právo smát se smát všemu ostatnímu, co mu k smíchu připadá.“ Jan Werich